Menu - Upper Menu

Languages:
AlbanianBulgarianCatalanCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFrenchFinnishGalicianGermanGreekHungarianItalianLatvianLithuanianMacedonianMaltesePolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSloveneSpanishSwedishTurkishUkrainian
Syndicate content
» Turkish, Earth science
We are grateful to all those who volunteer to translate articles for the Science in School website (see our guidelines). We are, however, unable to check the individual translations and cannot accept responsibility for their accuracy.


Turkish, Earth science

Depremlerle mücadele: depreme dayanıklı yapıların tasarımı ve test edilmesi

image

Depremler büyük çaplı yıkımlara yol açabilirler. Onlara karşı koyabilmek için yapabileceğimiz bir şey var mıdır? Francesco Marazzi ve Daniel Tirelli, depreme dayanıklı yapıların nasıl tasarlandığını ve bu tip yapıların hangi şartlar altında test edildiklerini açıklamaktadırlar.

CBS: dünyayı 3 boyutta incelemek

image

Depremler, küresel iklim ya da rüzgar çiftliklerinin yerleşimi, tüm bunlar – coğrafi bilgi sistemlerinin yardımıyla sınıfta dinamik bir şekilde incelenebilir. Joseph Kerski bunun nasıl yapılabileceğini tanımlıyor.

Uygunsuz Gerçek

Yazar: Al Gore

Değerlendirme: Bernhard Haubold, Max Planck Institute for Evolutionary Biology, Ploen, Almanya

Yünlü Mamutu Ne Öldürdü?

İklim değişikliği yeni bir hikâye değil. Caitlin Sedwick bir bilgisayar benzetiminin, bilim adamlarının yünlü mamutun soyunun tükenişini açıklamalarına nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

Syndicate content


Return to top of page

Support the print journal

Learn more

Menu - My Account

Science in School e-newsletter